STRONA GŁÓWNA

 MEDYCYNA ESTETYCZNA

 LARYNGOLOGIA - ZABIEGI

 ALERGOLOGIA

 KONTAKT / CENNIKIMMUNOTERAPIA SWOISTA
CZYLI
ODCZULANIE
dr hab. med. Marek Modrzyński
specjalista alergolog; specjalista laryngolog
Swoista immunoterapia alergenowa, czyli inaczej odczulanie jest jedyną znaną, przyczynową metodą leczenia chorób alergicznych.


 

Najogólniej mówiąc odczulanie polega na podawaniu alergikowi w stopniowo wzrastających dawkach substancji uczulającej, tak aby jego organizm stopniowo się do niej przyzwyczaił, czyli wytworzył tolerancję.

ODCZULANIE WARTO STOSOWAĆ GDYŻ

daje szansę całkowitego wyleczenia

zmniejsza prawdopodobieństwo uczulenia się na kolejne substancje

zmniejsza ryzyko przejścia alergicznego nieżytu nosa w astmę oskrzelową

Klasyczne leki przeciwalergiczne i przeciwastmatyczne choć mogą wyeliminować objawy choroby alergicznej to nie mogą jej całkowicie wyleczyć.

 Immunoterapia swoista daje natomiast szansę zupełnego wyeliminowania choroby alergicznej.

W klasycznej formie odczulanie polega na podawaniu pacjentowi leku odczulającego w formie niewielkich i praktycznie bezbolesnych wstrzyknięć - najczęściej najpierw co tydzień, a po pewnym czasie raz w miesiącu. Cały cykl leczenia trwa kilka lat.

Do immunoterapii kwalifikują się chorzy z alergicznym nieżytem nosa i/lub alergiczną astmą oskrzelową uczuleni na alergeny takie jak roztocze kurzu domowego, pyłki roślin, niektóre grzyby (pleśni) i niektóre alergeny zwierząt (np. kot, pies).

Klasyczne odczulanie można rozpocząć już od piątego roku życia. Ponieważ przyjmuje się, że od pewnego wieku skuteczność tej metody maleje to im wcześniej zaczniemy, tym szanse powodzenia są większe. Nie należy więc zwlekać z decyzją.

JEŚLI WIĘC ISTNIEJE TAKA MOŻLIWOŚĆ

ODCZULAJ SIĘ

GDYŻ

WSZYSTKO INNE TO TYLKO KOMPROMISMAŁOINWAZYJNE ZABIEGI LARYNGOLOGICZNE

LECZENIE CHRAPANIA - POLIPY NOSA - PRZEROST MAŁŻOWIN NOSOWYCH - PRZEROST MIGDAŁKÓW - CZĘSTE ANGINY - UZALEŻNIENIE OD KROPLI - BEZDECH SENNY - KRWAWIENIE Z NOSA
INHALACJE AMSA - PERFORACJA PRZEGRODY NOSA - MIGRENY BOTOKS - SKRZYWIENIE PRZEGRODY NOSA - ZAPALENIE ZATOK - PŁUKANIE ZATOK - OTYŁOŚĆ A CHRAPANIE

 

 STRONA GŁÓWNA

 MEDYCYNA ESTETYCZNA

 LARYNGOLOGIA - ZABIEGI

 ALERGOLOGIA

 KONTAKT / CENNIK